By: absurdica | August 31, 2017

Absurdica Cümhuriyeti, 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren "Başkanlık Sistemi" yönetim şekline geçiş yapacaktır. Bu sebepten ötürü yargı, yürütme, yasama, su idaresi, belediyecilik faaliyetleri, özerk bölgelerin yönetimi ile kamuya bağlı ve özel tüm işletmelerin idaresi SAYIN başkanımıza geçecektir.


Tüm halkımıza saygı ile duyurulur.


Propaganda Makine Dairesi

31.VIII.2017, MacGyvertown

By: absurdica | December 10, 2016

Gerek ülkemizde hızla artan nüfus, gerekse bölgede neredeyse anlık olarak değişen dengeler dolayısıyla AC Başkanı, ülkemizin güneyinde yer alan ve Lazanya adaları olarak bilinen adalar topluluğunu ülkemiz topraklarına katma kararı almıştır. Sözü geçen adalarda yaşayan 8 penguen ailesinin malına ve canına dokunulmayacaktır. Ayrıca, yine aynı adalar topluluğunun adı Tomanya Adaları olarak değiştirilmiştir. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

By: absurdica | December 09, 2016

Bölgenin en güçlü, ve en garip ülkesi olan cennet vatanımız Absurdica, bu Pazar günü genel seçime gidiyor! 

Tüm vatandaşları saran seçim heyecanı içinde bulunduğumuz dondurucu soğuğu unutturdu bile. Halkımızın tamamı hararetli bir şekilde seçimin galibi kim olur sorusunu tartışıyor.

Öte yandan, seçime katılacak olan partilerin tam listesi henüz yayınlanmadı. Seçime katılacağını açıklayan iki parti ise şunlar:


KPA - Kenevir Partisi Absurdica. Partinin başkanı seçim vaatlerini şu şekilde sıralıyor: "Adamızın ilk nükleer santralini kurup sıcaklığı arttırmak ve bir köşede hint keneveri yetiştirmek. Hem enerji problemini hem de kafa problemine çözüm." ‎


Seçime katılan bir diğer parti de BKL - Beyaz Kavun Leblebi Partisi. Partinin başkanı...

Category: haberler 

Tags: seçim 2016 

By: absurdica | December 08, 2016

Başkanlık Makamı'nın bugün yayınladığı kararname uyarınca, 5 adet fahri ünvan tesis edilmiştir. Tesis edilen ünvanların listesi şu şekildedir:


  1. AC Kültür Elçisi - Ülkemize kültür alanında katkı yapan bireylere verilir.
  2. AC Bilim Elçisi - Ülkemize bilim alanında katkı yapan bireylere verilir.
  3. AC Müzik Elçisi - Ülkemize müzik alanında katkı yapan bireylere verilir.
  4. AC Uzay Elçisi - Ülkemizin uzay programına katkı yapan bireylere verilir.
  5. AC Random Elçi - Ülkemize bilumum katkı yapan birey ve kuruluşlara verilir.


Değerli kamuoyumuza saygıyla duyurulur.

Category: resmi duyuru 

Tags: fahri ünvanlar 

By: absurdica | December 07, 2016

Absurdica Cümhuriyeti'nin gururu olacak bir proje daha hayat buldu. Absurdica halkının tüm posta ve telgraf ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle yola çıkan Absurdica Cümhuriyeti Postaları Ltd (AbsuPost) hizmetlerine başkent MacGyvertown'da bugün yapılan açılış töreninin ardından başladı.

Tüm bunlar olurken, şimdilik hiçbir şubesi veya temsilciliği bulunmayan AbsuPost'un nasıl hizmet vereceği sorusu gizemini korudu.

Category: haberler 

Tags: absupost 

next>>